Bands og solister der øver, eller har øvet på Refshalen

       
3eme Sexe www.3emesexe.info    
A Fair Amount of Chaos    
Abalam Rising      
Adam Pultz Melbye    
Afenginn www.afenginn.dk soundcloud
Albatross      
ALLTID   soundcloud
Amatol      
Among Wolves    
And You're Off www.andyoureoff.dk  
Angic Zorts      
Archer      
Arena      
Arthur Badal www.arthurbadal.dk    
Artificial Brothers www.artificialbrothers.com soundcloud
The Attic Sleepers   soundcloud
August & The Red Apples    
Autotraxx      
Balloon Magic    
Barricade www.barricade.dk soundcloud
The Basterd Kind   soundcloud
Battle    
Battle Bossanova      
B A U   soundcloud
Beostær    
Black Banana      
Blackbeat    
Blaue Blume   bandcamp
Black Dog Howl   soundcloud
Bleecker Street      
Blue Nails      
Blueshift      
Bomuld      
Bottled in England www.bottledinengland.com  
Breaking The Law      
Burning Primitive      
Bæst https://baest.bandcamp.com/ soundcloud
Capital Men      
Chaise Rouge      
Chamara & Mosloff    
Charisma      
Chasing Eudaimonia      
Choir of Young Believers    
Chorus Grant    
Con-Tribute    
Copenhagen Drummers www.copenhagendrummers.com  
Ciao Transizta    
Cut'n'Paste      
Dafuniks      
Damegrøntsagskassen   soundcloud
Danell      
De Andre      
Deep Throat Demons      
Deer City    
Denise and the Wheels      
Det Sidste Orkester      
Deterre    
Deus Otiosus www.deus-otiosus.com  
Didium      
Dirt Forge   bandcamp
Dixon Speed      
Dookue Donddee      
Dreamjockey www.dreamjockey.com  
Drengene      
Dubraditones      
Efterklang www.efterklang.net  
The Elephants    
Enalyzer      
Ethris      
Evil      
Fancia Fock      
Farven Fornem www.farvenfornem.dk  
Feel Freze    
Filthy Element   bandcamp
Firefighter    
Fonky Bonkers      
Force of Atlas      
The Fried Okra Band www.friedokraband.dk  
The Frances Desire   soundcloud
Funghi      
Funk Warriors      
Gaunoux      
Genkhi   bandcamp
Getaway   soundcloud
Getsemane      
Ghost Flute & Dice www.ghostflutedice.com bandcamp
GrønMandGå      
Havkattekilling      
Hell is in Hello    
Hérö      
Hjerter ka' se www.hjerterkase.dk  
The Hugh      
Ice Cream Cathedral www.icecreamcathedral.com  
Inat      
In*crest www.increstband.com  
In Your Head      
The Italian Vineyards      
The Interbeing www.theinterbeing.com  
J & K      
J.L.M. Entourage      
Jacob Bellens www.jacobbellens.com soundcloud
Jacob Speake www.jacobspeake.com soundcloud
Jen Eagle      
Jernevask      
John Alcabean   soundcloud
Johnny Deluxe www.johnnydeluxe.dk  
Jon Jon Jam      
Joseph Oliver      
Julich      
Junkie Kong      
Karen Bach Trio      
Kid Giga      
Kids in Crime    
Killerday    
Kirstine Stubbe Teglbjærg www.kirstinestubbeteglbjaerg.com soundcloud
Kling Klang      
Kluster Fuck   soundcloud
Koeningsfrost      
Kúra   soundcloud
Källing    
Lardgrinder      
Le Fiasko      
LEAK      
Leakest Wink      
Less Win   soundcloud
Level 42      
The Liquid    
Little Friday    
Lola      
Maggie Björklund www.maggiebjorklund.com soundcloud
Magnolia Shoals www.magnoliashoals.dk  
Majke og Emilie      
Maria Faust www.mariafaust.com soundcloud
Martine      
Max Toledo      
Mescalin, Baby     soundcloud
Mette Halle Quartet      
The Minds of 99    
Modern Boys    
Molly   soundcloud
Molok   bandcamp
Morten Lunn      
Moskauer Bluthund www.moskauerbluthund.com bandcamp
Mosquito      
Mother's Little Helper      
Mount Rushmore Safari    
Muddiving      
Museum      
My Poor Lover      
Myrkur www.myrkurmusic.com  
Napoleon Solo   bandpage
Nether      
New Folie   soundcloud
Next Century   soundcloud
Nightshade      
No God      
No Magnets   soundcloud
Nordquist      
Oak Tree Burning      
Odd Moss      
Odelay      
Oh No Ono   soundcloud
One Punch Machine    
The Orgelheimers    
Painted Daisies      
Palmer & Rumklang    
Papir   soundcloud
Pinkunoizu www.pinkunoizu.com soundcloud
Playmates      
Plök   bandcamp
The Poodles      
Radiator      
Rasmus Nøhr    
RatedR      
Reality XL      
Rising   soundcloud
Risk/Exist    
Robot      
Rockerne      
Rock til Guldaldermalerier www.rocktilguld.com  
Royal Tandoori Orchestra    
Rubberducks      
Rum 37 www.rum37.dk  
The Rumour Said Fire www.therumoursaidfire.com soundcloud
Rutcave      
The Savage Rose www.thesavagerose.net soundcloud
Selemanba      
The Sheens    
Skrammelpop      
Small Time Giants www.smalltimegiants.com soundcloud
Spion      
The State      
Steelwill    
Stokes      
Stokkcity      
The Stolen Trolley    
Sturmabteilung      
Superlove      
Supershine     soundcloud
Take-Two www.take-two.dk    
Tattlers      
Tembo Genge   soundcloud
Thaiband      
ThrKngs   soundcloud
ticktock   soundcloud
Tonicah   soundcloud
Trauma Center      
Tusserne      
The Two Ties   soundcloud
The Victors      
Vampire Blow   soundcloud
The Waste Makers    
The Who Sub      
The Wild Ones      
What Kills      
Wooden Pearl      
Zui Quan      
       

Refshalen

Refshalevej 207A
1432 København K
Cvr Nr.: 29704864
Tlf. 28 83 04 77
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

www.facebook.dk/refshalen

Bank: NyKredit Registreringnummer: 5470
Kontonummer: 0008050515

Kontorets åbningstider

Mandag 16.00-20.00
Tirsdag 10.00-14.00
Onsdag 16.00-20.00
Torsdag 12.00-18.00
Fredag Lukket

Daglig leder: Thomas Mathiesen

Assistent: Jacob Hansen

Find vej til Refshalen

Bus - Linje 9A mod Refshaleøen.

Havnebus - Havnebus 991/992 sejler til Refshaleøen.

Bil - Fra Christianshavn, følg
Torvegade og drej til venstre ved
Christmas Møllers Plads af Vermlandsgade. Kør ad Kløvermarksvej, der bliver til Forlandet og herefter Refshalevej.

© 2018 Refshalen. All Rights Reserved. Udviklet af Signalweb.dk